Diagnostyka

Diagnostyka

Diagnostyka


Kluczem do zastosowania właściwej terapii, a co za tym idzie, usunięcia kłopotliwych dolegliwości, jest przeprowadzenie właściwej diagnozy. Proponujemy Państwu szeroką gamę programów diagnostyczno-terapeutycznych, dzięki którym skutecznie wykryjemy i wyeliminujemy przyczyny dolegliwości, z którymi Państwo się borykacie. 

 

Metoda diagnostyki elektroapunkturowej wykorzystuje najnowocześniejszą aparaturę, która pozwala ocenić w sposób bezinwazyjny i bezbolesny stan funkcjonalny całego organizmu.

 

Przebieg diagnostyki
Punkty pomiarowe znajdujące się na palcach rak i nóg są miejscami pomiarowymi wszystkich głównych narządów, układów, tkanek, kości, zębów, naczyń krwionośnych, układu nerwowego i układu chłonnego. Poza nimi istnieją również określone punkty dla stanów zwyrodnieniowych w organizmie. Aparat EAV używa kontrolowanego, mikro-elektrycznego prądu (tak małego ze pacjent nie będzie go odczuwał) aby przekazać ocenę narządów i organów. To bezinwazyjne badanie daje wiedzę o stanie całego organizmu.

 
Diagnostyka metodą Volla
Zasadniczą cechą odróżniającą to badanie od innych jest zastosowanie specjalnie dla niej opracowanego osprzętu i sposobie nacisku aktywną elektrodą na punkty pomiarowe. W rezultacie otrzymujemy wiele wiarygodnych danych. Diagnostyka metodą Volla jest niezwykle czuła i może zarejestrować nawet nieznaczne odchylenia czynności od normy a co tym idzie wykryć czynniki chorobotwórcze przed wystąpieniem objawów.

Badanie EAV metodą dr Volla (skrót od Elektroakupunktura metodą dr Volla) to metoda diagnostyczno-terapeutyczna opracowana przez niemieckiego lekarza Reinholda Volla w latach 50-tych XX wieku. Pracując w zawodzie lekarza, szybko zauważył, że to, czego nauczył się na studiach medycznych, nie jest w pełni efektywne w leczeniu wielu chorób i schorzeń. Poszukując przyczyn różnych chorób, szukał też nowych metod diagnostycznych, pomagających je wykryć.
Dr Voll rozpoczął pracę nad swoją metodą już w czasie wojny. Po wielu latach doświadczeń opracował sposób diagnostyki schorzeń za pomocą elektroakupunktury. Pomimo dużej wiarygodności i skuteczności metoda ta nie została dotychczas szeroko rozpropagowana w Polsce. Jest za to ceniona i stosowana na znaczną skalę w krajach Europy Zachodniej: zwłaszcza w Niemczech, Austrii i we Francji. W Europie Zachodniej elektrodermalny test EAV Volla stosuje ok. 30.000 lekarzy.

 
Badanie Vega-Test (test obciążeń)
Nazywany też testem reakcji Schimella. Cechą charakterystyczną tej metody jest to, iż w przebiegu diagnostyki wykorzystywany jest jeden reprezentacyjny punkt pomiarowy by uzyskać odpowiedz na pytania : Co jest przyczyną, gdzie (w jakim narządzie), w jaki sposób , jaki jest stopień zaawansowania procesu.

Vegatest (WRT - Wegetatywny test rezonansowy, test Vega) - został opracowany w Niemczech przez lekarza Helmuta Schimmela w roku 1978. U jego podstaw leżą metody diagnostyki elektroakupunkturowej R. Volla i czynnościowej diagnostyki bioelektronowej W. Schmidta i H. Pflauma. Wdrażaniem metody Vegatest do praktyki klinicznej od 1978 roku zajmuje się z firma "VEGA" (Niemcy), która opracowała pierwsze aparaty nazwane "VEGA-TEST", umożliwiające pomiar BAP tą metodą. Ponad 15-letnie badania doktora Schimmela i jego zwolenników zmieniły tę metodę w nadzwyczaj skuteczny sposób diagnozowania. Podobnie jak przy metodzie Volla wykorzystuje się punkty akupunkturowe oraz tzw. vollowskie, odkryte przez Volla. Jednak z wykorzystaniem odpowiednich markerów badanie przebiega na jednym lub kilku punktach.

 
AM SCAN Test
Metoda ta pozwala zebrać informacje o stanie czynnościowym organizmu i jego układów w bardzo krótkim czasie. Am Scan Test pozwala również kontrolować skuteczność terapii.

Zaawansowana diagnostyka

Jedno badanie na całe życie. Kompleksowa diagnostyka DNA pozwoli Tobie dowiedzieć się, jak zapobiegać określonym chorobom, jak je leczyć, a także jak dostosować program odżywiania i ćwiczeń do Twojego indywidualnego genotypu.

Testy na nietolerancje pokarmowe

Przyczyną dolegliwości przewodu pokarmowego może być alergia pokarmowa lub nietolerancja pokarmowa. W diagnostyce stosuje się testy alergiczne, a dokładniej cytotoksyczne testy na nietolerancje pokarmowe. Test nietolerancji pokarmowej bada niepożądane reakcje na pokarm, zaś cena testu na nietolerancje pokarmowe zależy od ilości badanych produktów.

Badania genetyczne

Badania genetyczne – powszechnie znane jako testy DNA – to zaawansowane narzędzie diagnostyczne w przypadku chorób przewlekłych i cywilizacyjnych. Wyniki badań genetycznych dają nam informacje w postaci szczegółowego raportu o stanie zdrowia, mocnych i słabych stronach organizmu oraz predyspozycji do występowania określonych chorób cywilizacyjnych.

Metoda pozwala na zebranie informacji o czynnościowym stanie organizmu i jego układach, wszelkich zmianach, odchyleniach w momencie testowania. Wykrywa obecność patogenów (wirusów, grzybów, bakterii i pasożytów), umożliwia kontrolę skuteczności terapii oraz pozwala na ocenę działania preparatów, żywności na organizm człowieka.

Badanie umożliwia ocenę:

 • stanu czynnościowego narządów i układów:
  • układu pokarmowego (wątroba, woreczek żółciowy, dysfunkcje trzustki, żołądka, jelit)
  • układu oddechowego (jama nosowo-gardłowa, tchawica, płuca)
  • układu moczowo-płciowego (nerki, moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa, macica, jajniki, )
  • układu sercowo-naczyniowego (krążenie, w tym mózgowe)
  • układu endokrynnego (tarczyca, trzustka, nadnercza)
  • układu immunologicznego
  • układu limfatycznego
  • układu oporowo-ruchowego (kręgosłup i stawy)
 • określenie aury (pola energoinformacyjnego) i stanu czakr (ośrodków energetycznych człowieka)

 

Wizyta


Wizyta następuje po telefonicznej rejestracji (od poniedziałku do piątku w godzinach od 10- 19, w soboty w godzinach 10- 14 ) Przewidywany czas trwania pierwszej wizyty diagnostycznej wynosi do 2 godzin przy wykonaniu wszystkich metod diagnostycznych : Diagnostyki Segmentarnej Expres, Diagnostyki Metodą Volla (EAV, EDT) , Diagnostyki Vega test ( test obciążeń organizmu ).
Lub ok. 1 godzinę w przypadku pojedynczej diagnostyki.

Po przeprowadzonym postępowaniu diagnostycznym zostanie wydany komputerowy wydruk ze szczegółową analizą i zaproponowane zostaną dalsze metody kuracji :

Zalecenie przed badaniem

 • 3 godziny przed diagnostyką nie należy spożywać kawy, herbaty , napojów gazowanych, palić papierosów, spożywać czekolady, cytrusów, ostrych potraw
 • na dwa dni przed badaniem nie spożywać alkoholu
 • przed samym badaniem zaleca się zdjęcie biżuterii i oddalenie od urządzeń będących źródłem pola elektromagnetycznego (telefon, komputer)

 

PRZECIWWSKAZANIA DIAGNOSTYCZNE
(DOTYCZĄ RÓWNIEŻ TERAPII )

 • Nowotwory łagodne i złośliwe
 • Ciąża
 • Wszczepiony rozrusznik serca, niewydolność czynności serca, zawał mięśnia sercowego do 3 miesięcy po.
 • Uszkodzenia i choroby skóry w miejscach elektrostymulacji
 • Indywidualna nietolerancja prądu elektrycznego
 • Ostre infekcje i stany podwyższonej temperatury niewiadomego pochodzenia
 • Infekcje przewlekłe i stany zaostrzenia chorób takich jak : gruźlica, bruceloza
 • Pneumoskeroza ze skłonnością do krwawień
 • Zakrzepice żylne i zatory w stanie ostrym
 • Zaburzenia krzepliwości krwi , plamica i inne stany związane z krwawieniem