Kontakt i rejestracja: ✆ +48 570 569 068

Masaże, borelioza, zdrowie - Katowice

Dieta w boreliozie | 2020-09-08

Odpowiednie odżywianie jest bardzo ważne w walce z chorobą. W przypadku boreliozy już w trakcie przyjmowania leków wskazana jest pozbawiona łatwo fermentujących produktów dieta przeciwgrzybicza. Eliminacja cukrów prostych, drożdży i alkoholu korzystnie wpływa na walczący z bakterią organizm. Wielu chorych po zmianie sposobu odżywiania odczuwa wyraźną poprawę i po zakończeniu leczenia trzyma się zasad diety.

Polega ona na wycofaniu z jadłospisu produktów o wysokim indeksie glikemicznym – m.in. majonezu, tłustego mleka, buraków, kukurydzy, białego pieczywa, mąki pszennej i ziemniaczanej, chipsów. Wskazane jest spożywanie pieczywa bez drożdży, w tym chleba żytniego na zakwasie, zup bez zasmażek, wędlin, przygotowywanych bez panierki mięs, ryb i owoców morza.

Unikać należy serów żółtych i pleśniowych, ponieważ fermentują one w żołądku. Warto także uważnie czytać etykiety kupowanych produktów i wybierać te z naturalnym składem, bez dodatku cukru, mleka w proszku, konserwantów i barwników.

Ważne są warzywa, głównie rośliny strączkowe – groch, fasola i soczewica, a także cebula i por. Nie można zapomnieć o najlepszym naturalnym probiotyku, czyli czosnku, oraz o kiszonej kapuście i ogórkach. Ryż i ziemniaki powinny zastąpić kasza jaglana i gryczana. Korzystnie działają otręby, płatki owsiane i orkiszowe.
Jadłospis wzbogacają oleje roślinne, zwłaszcza lniany, orzechy, sezam, pestki dyni i słonecznika oraz kwaśne owoce: wiśnie, czereśnie, czarna porzeczka, jagody, kiwi.

Wyeliminować należy także wszystkie produkty zawierające kofeinę oraz alkohol. W zamian wskazane jest picie zielonej herbaty, kawy zbożowej i świeżych soków warzywnych.

Przestrzeganie tego typu diety po zakończeniu leczenia pomaga odbudować florę bakteryjną żołądka.

dieta_w_boreliozie_5_640

 

Zarezerwuj konsultację ze specjalistą już dziś!

Dowiesz się czy kwalifikujesz się do terapii boreliozy,
która pozwoli Ci pozbyć się problemów zdrowotnych
wywołanych przez bakterie Borrelia

Już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii poczujesz się znacznie lepiej.

Zadzwoń: +48 570 569 068

Mamy na koncie tysiące wyleczonych i zadowolonych klientów.
Nie czekaj i zarejestruj się już dziś!

ZOBACZ NASZE OPIENIE W GOOGLE MOJA FIRMA

Informacja prawna: Materiały prezentowane na tej stronie internetowej nie mogą być traktowane jako porady medyczne, mają wyłącznie charakter informacyjny. Wykorzystywane przez nas urządzenia nie są urządzeniami medycznymi w rozumieniu Ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych.
Zamieszczone na tej stronie treści nie mogą być podstawą do podejmowania działań związanych z przeprowadzaniem diagnozy i leczeniem. W razie jakichkolwiek problemów należy się niezwłocznie zgłosić do specjalistów upoważnionych do udzielenia pomocy medycznej.

Leczenie boreliozy Katowice - Tu nas znajdziesz:

2020 © Centrum Zdrowia w Katowicach. Oferujemy szeroką i nowoczesną diagnostykę oraz terapie wspomagające leczenie boreliozy w tym terapię generatorem plazmowym. W swojej ofercie posiadamy szeroki zakres zajęć z dziedziny zdrowia w tym masaże, pakiety ziołowe, dietetykę, warsztaty antystresowe. Dzięki dogodnej lokalizacji w centrum Katowic, zapraszamy wszystkich chętnych z okolicznych miast jak Chorzów, Bytom, Mysłowice, Sosnowiec, Tychy i innych miast metropolii GZM.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net