Masaże

Masaże

Centrum Zdrowia to profesjonalny salon masażu. To salon, który kreuje nowy, zdrowy styl życia.Masaże wykonywane są przez wykwalifikowanych, doświadczonych masażystów z wieloletnim doświadczeniem. Oferujemy również specjalne bony podarunkowe, które są świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby potrzebującej chwili relaksu.

 

Prezentujemy bogatą ofertę niezwykłych masaży, w której polecamy masaży relaksacyjny przynoszący ukojenie dla zmysłów, masaż kręgosłupa niwelujący ból i napięcie mięśni, masaże ajurwedyjskie, które oddziałują na poziomie fizycznym, duchowym, psychicznym, oraz masaże orientalne, których celem jest przywrócenie harmonijnego przepływu energii w ciele, zapewnienie głębokiego relaksu, uwolnienie od stresów i negatywnych emocji.

 

Jak się okazuje dźwięk też może mieć działanie lecznicze. Na co dzień każdy z nas jest otoczony przez dźwięki, niektóre z nich irytują i drażnią, a inne z kolei mają działanie łagodzące i wprawiające

To masaż wykonywany za pomocą pałeczek i miotełek bambusowych bogatych w krzem, który ma właściwości energetyzujące i wprawiające w dobre samopoczucie.

Tradycyjny hawajski masaż leczniczy, wpływa pozytywnie na ciało i ducha. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „dotyk aksamitnej łapy zadowolonego kota”.

Stara metoda wykorzystująca indonezyjskie techniki terapeutyczne. Łączy w sobie elementy jogi, aromaterapii, akupresury oraz refleksoterapii dając efekt głębokiego rozluźnienia i uczucia błogiego stanu.

Ratnaabhyanga (masaż kamieniami półszlachetnymi)to masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi i olejem ajurwedyjskim. Polega on przede wszystkim na masowaniu, a nie tylko na układaniu kamieni na ciele.

Masaż ajurwedyjski

Shirodhara (masaż głowy strumieniem ciepłego oleju) to masaż „trzeciego oka”(punkt między brwiami) oraz czoła za pomocą ciepłego oleju ajurwedyjskiego. Jest jednym z najważniejszych i najbardziej popularnych zabiegów ajurwedyjskich. Pozwala na przeżycie głębokiego relaksu, osiągnięcie wewnętrznego spokoju, harmonii i dystansu. Dodatkowo wykonany ręczny masaż głowy, dekoltu, ramion i pleców wzmacnia efekt zabiegu.                            

Aromatyczny i relaksujący masaż gorącymi stemplami ziołowymi zawiniętymi w bawełny materiał. Rytuał masowania rozgrzanymi stemplami pochodzi z Tajlandii i jest tam stosowany już od 400 lat.

Jest to masaż pudrowy o działaniu detoksykujacym i odchudzającym. Pobudza przemianę materii, poprawia wygląd i napięcie skóry, redukuje cellulit, działa tonizująco na mięśnie.

Terapeutyczny zabieg wywodzący się z Indyjskich technik medycyny ajurwedyjskiej. Podstawową zasadą działania jest masaż przy pomocy olejków skomponowanych specjalnie na potrzeby

Pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych. Pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej.

Czekolada obfituje w żelazo, magnez, cynk, wapń oraz teobrominę i kofeinę. Substancje te pobudzają krążenie krwi w skórze, wiążą w niej wodę i wygładzają cerę, poprawiając jej wygląd. Pachnący słodyczą i gorącą czekoladą masaż w jednej chwili wprawia w doskonały nastrój, odpręża i nastawia pozytywnie do życia.

Masażer masuje akupunkty obszaru oczu . Stymuluje komórki nerwu ocznego poprzez masaż powietrzem pod ciśnieniem, ciepłem w oparciu o zaczerpniętą z medycyny chińskiej teorie meridianów.

Masaże relaksacyjne obejmują holistyczną pielęgnację całego organizmu poprzez oddziaływanie na wszystkie jego zmysły. Odpowiednie tempo masażu, relaksująca muzyka oraz stonowane, harmonijne światło o ciepłych barwach tworzą niepowtarzalną atmosferę zabiegu. Całości dopełnia unikatowy smak i zapach produktów używanych do zabiegów. Skorzystanie z darów natury, a także oryginalnych ruchów masaży relaksacyjnych gwarantuje wyjątkowe doznania i prawdziwą ucztę dla zmysłów.

Masaż całego ciała lub jego wybranych partii. Wykonywany jest powolnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspakajającym. Jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysiłku fizycznym oraz psychicznym.

  • u chorych gorączkujących;
  • w krwotokach lub przy zagrożeniu ich wystąpienia;
  • w chorobach zakaźnych;
  • w ostrych stanach zapalnych;
  • w epilepsji

  • Lepsze ukrwienie, które wpływa na przebieg procesów metabolicznych w poszczególnych częściach układu nerwowego;
  • Zwolnienie z bóli głowy, sztywności karku, bóli kręgosłupa i innych
  • Zwiększenie elastyczności mięśni
  • Zastrzyk energii dla organizmu
  • Relaks i lepszy sen