Masaże

Masaże

Aromatyczny i relaksujący masaż gorącymi stemplami ziołowymi zawiniętymi w bawełny materiał. Rytuał masowania rozgrzanymi stemplami pochodzi z Tajlandii i jest tam stosowany już od 400 lat.

Do głównych składników z których wykonywane są stemple należą trawa cytrynowa, kurkuma, kafir i kamfora ale dodawanych jest też wiele innych substancji naturalnych takich jak liście eukaliptusa, ryż, kakao, goździki, kardamon, czerwony pieprz, kawa ect. Stemple rozgrzewane są w aromatycznym oleju winogronowym a następnie delikatnie uciskując wykonywany jest masaż całego ciała. Podczas zabiegu do skóry uwalnianych jest wiele cennych substancji mających dobroczynny wpływ na pobudzenie krążenia i przemiany materii w tkankach, a rozprowadzane ciepło w połączeniu z subtelnym masażem doskonale relaksuje i rozluźnia mięśnie.

Nie zaleca się jednak tej formy masażu osobom, które mają problemy z żylakami, krzepliwością krwi, zmagającymi się z astmą lub kaszlem, alergikami oraz kobietom podczas miesiączki lub w ciąży,