LASER LLLT

Terapia zimnym laserem
Niskopoziomowe leczenie laserowe (LLLT)
Zimny laser emituje fotony energii powodując fotostymulację chromoforów – reaktywnych światłem receptorów biologicznych w organizmie.
Laseroterapia (LLLT) ma zdolność znacznego przyspieszania i wzmacniania naturalnych składników obronnych i naprawczych organizmu w obecności urazów, stanów zapalnych i niektórych procesów chorobowych. Modyfikuje efekty i ogranicza czas trwania stanu zapalnego, a także wzmacnia specyficzne procesy naprawcze i gojenia. LLLT konsekwentnie zapewnia ulgę w bólu, zmniejsza uszkodzenia urazów i utratę funkcji. Ponadto ułatwia szybką naprawę i regeneruje struktury i funkcje tkanek.

W badaniach klinicznych odnotowano następujące wyniki LLLT:
Niskopoziomowe promieniowanie światłem laserowym działa w celu wsparcia naturalnego procesu gojenia się organizmu, ponieważ:

 • Przekazuje fotony i elektrony do uszkodzonych tkanek i słabych komórek organizmu, co wspomaga produkcję ATP (energii), która jest potrzebna komórkom do wykonywania swoich obowiązków.
 • Zmniejsza ból, powodując produkcję naturalnych endorfin przeciwbólowych.
 • Zmniejsza stan zapalny poprzez tłumienie enzymów zapalnych, które powodują obrzęk, zaczerwienienie, ból i ciepło oraz zwiększają uwalnianie enzymów przeciwzapalnych.
 • Wzmaga proces regeneracji nerwów i rozluźnienia mięśni.
 • Wzmacnia drenaż limfatyczny, który zwiększa krążenie, zmniejsza obrzęki i przyspiesza gojenie.
 • Laser stymuluje uwalnianie pomocnych enzymów leczniczych.
 • Uwalnia napięte mięśnie (zarówno gładkie, jak i prążkowane), które powodują przewlekły ból, problemy ze stawami i zmniejszoną mobilność.
 • Przyspiesza naprawę kości poprzez stymulację proliferacji fibroblastycznej i osteoblastycznej.
 • Przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, w tym zakażenie wirusem opryszczki, przeciwgrzybicze, gdy są stosowane z odpowiednią częstotliwością.
 • Zwiększona regeneracja komórkowa
 • Zwiększona produkcja kolagenu
 • Zwiększone rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawia mikrokrążenie
 • Zwiększony metabolizm komórkowy
 • Zwiększony potencjał błony komórkowej
 • Zwiększona mikrokrążenie
 • Zwiększona naprawa tkanek

Zastosowanie światła laserowego w badaniach eksperymentalnych wykazało zmiany w przepuszczalności błony, wzrost poziomu ATP i wzrost produkcji DNA.
Lasery niskopoziomowe są bezpieczne i skuteczne:
To przyszłość medycyny. Jest stosowany jako skuteczna opcja leczenia niezliczonych schorzeń na całym świecie. Lasery niskiego poziomu są stosowane od ponad 50 lat w wielu krajach jako energia terapeutyczna do wywoływania korzystnych efektów biologicznych u ludzi i zwierząt. Nie tylko leczy objawy jak leki, ale także promuje i poprawia gojenie u pacjentów z przewlekłą boreliozą. Ta modalność szybko zyskuje na popularności w leczeniu boreliozy.
Laserowa terapia światłem jest wykorzystywana przez NASA do leczenia schorzeń w kosmosie, a także zatwierdzona dla sportowców olimpijskich w celu poprawy gojenia się ich urazów. W ciągu ostatnich kilku lat laseroterapia stale i wykładniczo wzrastała w Ameryce Północnej, ponieważ FDA zatwierdziła wiele urządzeń laserowych do leczenia różnych schorzeń, w tym chorób autoimmunologicznych, bólu szyjki szyjki macicy, bólu krzyża, bólu stawów kolanowych, fibromialgii, RSD, neuralgii nerwu trójdzielnego, nerwobólu potylicznego, neuropatii obwodowej, zespołu cieśni nadgarstka, zapalenia nadkłykcia, Demencja, wczesne choroby neurodegeneracyjne, przyspieszenie gojenia się ran i wiele innych schorzeń.
Niektóre z tych stanów są powszechne u pacjentów cierpiących na przewlekłą boreliozę. Utrzymywanie się krętków z boreliozy stanowi poważny problem
w leczeniu przewlekłej boreliozy z Lyme jako biofilmu, a postacie torbielowate są oporne na leczenie farmakologiczne. W ten sposób zapobiega się udanym wynikom, a chorzy pacjenci pozostają chorzy i chorują na wspólne terapie.

W ludzkim ciele znajduje się ponad 30 bilionów komórek, które komunikują się za pomocą energii elektrycznej wytwarzanej przez ich mitochondria. Transfer elektronów odbywa się w komunikacji sieciowej. Foton światła laserowego dostarcza elektrony bezpośrednio do komórek i zwiększa zarówno ich zdolność do wytwarzania ATP (energii), której potrzebują do optymalnego funkcjonowania i regeneracji. Ponadto LLLT ma bezpośredni wpływ na biofilm
i tkankę, niszczy biofilm, a następnie następuje naprawa i gojenie.