ZATRUCIE METALAMI CIĘŻKIMI

Czym charakteryzuje się zatrucie metalami ciężkimi?

Nawet niewielka ilość metali ciężkich, może zakłócić pracę komórek, a tym samym działanie szlaków metabolicznych, czyli następujących po sobie reakcji, które wpływają na prawidłowe działania wszystkich układów.Kiedy metale takie jak ołów, rtęć, żelazo i arsen gromadzą się w organizmie, mogą być toksyczne. Terapia chelatująca to metoda, która wykorzystuje leki do usuwania tych metali, aby nie wywoływały choroby.
Gdy dochodzi do poważnego zatrucia lub kumulowania metali ciężkich w organizmie, nasze komórki i całe układy, przestają prawidłowo funkcjonować, ponieważ dochodzi do walki organizmu, aby pozbyć się jak najszybciej niebezpiecznych i szkodliwych substancji.
Chelatacja jest metodą terapii, której głównym zadaniem, jest usuwanie metali ciężkich z organizmu, jak również oczyszczanie żył ze złogów miażdżycowych. Terapia chelatowa to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia zatruć metalami ciężkimi.

ŚRODKI NATURALNE

Wiele naturalnych produktów odżywczych może również pomóc w procesie detoksykacji. Formuły z kolendrą, chlorellą, pektyną cytrusową, kwasem liponowym  mogą być stosowane do łagodniejszego wsparcia detoksykacji metali ciężkich.